Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce plików cookies.

 

70-415 Szczecin 
Aleja Papieża Jana Pawła II 49a 
tel.: (+48) 91 433 02  75
wczasy krajowe: 601 152 886 
email: britas@britas.pl

 

 

Przejdź do zakładki kontakt

Jesteś w: Strona główna
Kraj: GRECJA
Region: MORZE
Miasto: LITOCHORO
Nazwa obozu: GRECJA - RIWIERA OLIMPIJSKA
Zapytaj o szczegóły Cena od: 2197
Następne zdjęcie
Riwiera Olimpijska to połączenie uroku gór i morza. Jest to doskonała baza wypadowa na wycieczki do Salonik, Aten czy Meteorów. Litochoro to niewielka, urokliwa miejscowość z szeroką, piaszczystą plażą. Morze Egejskie i masyw górski dostaraczą niesamowitych widoków podczas wypoczynku. Tu wypoczniesz podczas rejsu na Skiathos i w aquaparku. Czas na wielkie greckie wakacje!

Zakwaterowanie: Hotel Lito 3* - położony na Riwierze Olimpijskiej w miejscowości Litochoro, u stóp Olipmu, zaledwie 4 km Leptokarii. Obiekt posiada 55 pokoi, 3,4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i z klimatyzacją. Na terenie hotelu znajduje się basen, boisko do siatkówki, koszykówki oraz małe boisko do piłki nożnej. Leżaki i parasole przy basenie w cenie. Hotel dysponuje recepcją (24 h), lobby, lobby barem, restauracją, wi-fi. Plaża piaszczysto-żwirkowa, ok. 5 min. spacerem, bardzo dobrze zagospodarowana.
Budapeszt - hotel 3*, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami.

Program (12-18 lat)
 
1 dzień: wyjazd z Polski i nocny przejazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

2 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (komunikacją miejską): plac Bohaterów, pałacyk Vajdahunyad, parlament, wzgórze Zamkowe z basztami rybackimi, kościół Macieja, plac św. Trójcy. Po południu obiad i wyjazd w kierunku granicy. W czasie przejazdu kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd do Grecji.
3 dzień: na czas dalszej podróży zapewniamy suchy prowiant, przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie. Zapoznanie z bazą noclegową i okolicą. Wieczorem kolacja i nocleg.
4 - 9 dzień: pobyt na Riwierze Olimpijskiej i realizacja programu:
- wyjazd do Katerini Paralia - typowo turystyczne miasteczko, w którym życie zaczyna się po południu i wieczorem, spacer uliczkami z licznymi straganami, kafejkami, czas wolny na zakup pamiątek, spacer po plaży,
- wypoczynek nad morzem  - plażowanie i kąpiele,
- gry i zabawy sportowe, gry integrujące grupę,
- dla chętnych wyjście do dyskoteki (uczestnicy 14+, wstęp płatny dodatkowo ok. 10 EUR/wstęp, min. 10 uczestników),
- możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
10 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, czas wolny, obiad. Po obiedzie przejazd do Salonik - drugiego co do wielkości miasta kraju. Miasto położone nad brzegiem Morza Egejskiego. Spacer w porcie, w którym zobaczymy m.in. nadmorski bulwar z Białą Wieżą - symbol Salonik oraz plac Aleksandra Wielkiego i plac Arystotelesa. Kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd do Nowego Sadu.
11 dzień: przyjazd do Aquaparku Petroland w Nowym Sadzie, śniadanie w postaci suchego prowiantu. Pobyt (8h) w aquaparku dysponującym 6 basenami (basen ze sztuczną falą, basen dla dzieci, rwąca rzeka, baseny ze zjeżdżalniami), zjeżdżalniami i plażami. W trakcie pobytu posiłek w formie fast food. Wieczorem kolacja w postaci suchego prowiantu, wyjazd w kierunku Polski.
Dzień 12: przyjazd do Polski. Przyjazd do niektórych miejscowości nastąpi w nocy - 12/13 dzień.


Zabierz ze sobą: Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (dokument musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu), ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową. Kaucja zwrotna w hotelu 15 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia 60 – 80 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.   
   

Terminy:       
09.07-20.07.2018
    
- transport autokarowy,
- zakwaterowanie (7 noclegów w Grecji, 1 nocleg na Węgrzech),
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie z napojami podczas pobytu na Riwierze Olimpijskiej. Do obiadu i kolacji podawana jest woda. Pierwsze świadczenie w hotelu - kolacja, ostatnie - obiad. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant.
- realizacja programu,
- opieka pedagogiczna,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- opieka medyczna.

- dopłat transportowych: Białystok (169 zł), Bydgoszcz (139 zł), Częstochowa (129 zł), Gdańsk (179 zł), Katowice (119 zł), Łódź (149 zł), Olsztyn (89 zł), Opole (129 zł), Poznań (129 zł), Szczecin (179 zł), Toruń (139 zł), Warszawa (139 zł), Wrocław (119 zł),

Wycieczki fakultatywne (realizowane przy min. 15 osobach):
Olimp - spacer do wąwozy rzeki Enipeas, wizyta w miasteczku Litochoro, zwiedzanie zamku w Platamonas oraz wizyta w górskiej wiosce Paleos Panteleimonas. Cena: 20 EUR.
Meteory
- słynne wiszące klasztory. Z działających do dziś 6 klasztorów uczestnicy zwiedzają 1 lub 2 (dla chętnych). W czasie wolnym w malowniczym miasteczku Kalampaka, położonym u stóp Meteorów, można zakupić pamiątki. Cena: 31 EUR.
Skiathos -
rejs wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Evia. Podczas rejsu załoga zadba o to, by czas upłynął miło i wesoło na tańcu i zabawie. W czasie rejsu wiele atrakcji, m.in. postój w Zatoce Szyszek. Cena: 42 EUR.
Ateny
- wycieczka do stolicy Grecji. Zwiedzimy: Akropol, świątynię Hefajstosa, katedrę ateńską, Wieżę Wiatrów, ruiny biblioteki Hadriana i Stadion Olimpijski, będący areną zmagań podczas pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. Cena: 42 EUR.

Liczba dzieci
Wiek dzieci
Email
Telefon