Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce plików cookies.

 

70-415 Szczecin 
Aleja Papieża Jana Pawła II 49a 
tel.: (+48) 91 433 02  75
wczasy krajowe: 601 152 886 
email: britas@britas.pl

 

 

Przejdź do zakładki kontakt

Nazwa wycieczki: Paryż + zamki nad Loarą
Zapytaj o szczegóły Cena od: 1299
Następne zdjęcie

Dzień 1
Wyjazd ze Szczecina w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy i Belgię w kierunku Francji.
Dzień 2

Przyjazd do Paryża w godzinach południowych, zakwaterowanie w hotelu i  czas na odpoczynek. Wieczorem przejazd metrem do centrum Paryża i przechadzka dzielnicą artystów i „nocnego życia” -  Montmartre – oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc tej sławnej dzielnicy:  Placu Pigalle, tradycyjnego kabaretu  Moulin Rouge, bazyliki Sacre Coeur wybudowanej przez dwóch francuskich przemysłowców jako podziękowanie za uchronienie Paryża od zniszczeń wojennych podczas wojny francusko – pruskiej, oraz Placu du Terre, słynącego z artystów malujących portrety. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3

Po śniadaniu przejazd doliną Loary do Chambord – przepięknego zamku z kilkudziesięcioma wieżami zbudowanego w  XVI w przez Franciszka I wg projektu Leonardo da Vinci, który tam właśnie mieszkał na starość i tam zmarł. Następnym zamkiem położonym w dolinie Loary jest   Chenonceaux -  zamek o zadziwiającej architekturze z wspaniałymi ogrodami, a następnie  utrzymany w stylu Ludwika XIII pałac w Cheverny. Wieczorem powrót na nocleg do Paryża.
Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Luwru – zwiedzanie arcydzieł sztuki europejskiej: Mony Lizy, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Przejazd do najstarszej części Paryża  i zwiedzanie jej zabytków -  Katedry Notre Dame,  Pałacu Sprawiedliwości, Sainte Chapelle, Centrum Pompidou i najstarszego  mostu Pont Neuf. Przejazd na cmentarz  Pere Lachaise, na krótką chwilę zadumy przy grobie Fryderyka Chopina.  Wieczorem rejs statkiem spacerowym po Sekwanie. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do  Wersalu – zwiedzanie przepięknego kompleksu pałacowo-ogrodowego założonego przez Ludwika XIV oraz ogromnego, bogatego pałacu z piękną Salą Lustrzaną i apartamentami Madame de Pompadour. Powrót do Paryża i zwiedzanie Gare d’Orsay - muzeum impresjonistów mieszczącego się w budynkach dawnego dworca kolejowego.  Wjazd na wieżę Eiffla i możliwość obejrzenia  panoramy Paryża. Wieczorem spacer po Polach Elizejskich. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Paryża – Muzeum Perfum „Fragonard”, degustacja zapachów i możliwość dokonania zakupu perfum. Przejazd do  Muzeum Figur Woskowych Grevin, a na pożegnanie Paryża spacer od Placu Vandome z budynkiem o numerze 12, w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin -  do gmachu paryskiej Opery. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski..
Dzień 7
Przyjazd do Szczecina w godzinach porannych .

Uwaga ! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Świadczenia:
- przejazd autokarem luksusowym (bar, wideo, WC)
- 4 noclegi w hotelach 2*
- 4 śniadania kontynentalne
- opieka pilota w czasie trwania imprezy
- ubezpieczenie NNW i KL
- realizacja programu
Dodatkowo płatne:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- przejazdy komunikacji miejskiej
- usługi lokalnych przewodników

Termin Cena za osobę Rezerwacja
od do
01-04-2010 07-04-2010 1299 Rezerwuj