Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce plików cookies.

 

70-415 Szczecin 
Aleja Papieża Jana Pawła II 49a 
tel.: (+48) 91 433 02  75
wczasy krajowe: 601 152 886 
email: britas@britas.pl

 

 

Przejdź do zakładki kontakt

Nazwa wycieczki: Praga + Karlove Vary
Zapytaj o szczegóły Cena od: 659
Następne zdjęcie

Dzień 1
Wyjazd ze Szczecina w godzinach popołudniowych.
Dzień 2

Przyjazd do Kutnej Hory i zwiedzanie miasta, które w średniowieczu było jednym z głównych ośrodków wydobycia srebra. Spacer po malowniczym starym mieście i zwiedzanie jego zabytków:  katedry św. Barbary, Włoskiego Dworu, który był przez pewien czas  siedzibą Wacława II oraz Kolegium Jezuickiego. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Po południu przejazd na Plac Wacława czyli Vaclavske namesti - aleję z secesyjną zabudową, która od XIX wieku jest miejscem największych demonstracji i wieców w historii Czech. Spacer po zabytkowych uliczkach do Rynku Staromiejskiego i jego zabytków: przepięknych  kamieniczek, ratusza, kościoła Marii Panny przed Tynem, kościoła św. Mikołaja, aż do pomnika Jana Husa. Przejazd do Josefova -  dzielnicy żydowskiej i spacer ze zwiedzaniem jej zabytków: Starej Synagogi zbudowanej w XIII wieku, Synagogi Wysokiej, i cmentarza żydowskiego. Czas wolny, powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd z Pragi do Karlovych Varów. – królowej czeskich uzdrowisk, położonych w dolinie rzeki Teplej i otoczonych stromymi, zalesionymi zboczami.  Zwiedzanie malowniczego miasta, spacer po zabytkowym centrum i zwiedzenie  wytwórni likieru żołądkowego - Becherovki. Czas wolny na zakupy. Po południu powrót do Pragi. Wieczorny spacer ulicami Pragi. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie praskich Hradczan – dzielnicy, która swą nazwę wzięła od Zamku Praskiego (tzw. Hradu): klasztoru na Strachowie z  barokową biblioteką, Bramy Macieja, zabudowań Kancelarii Prezydenckiej, katedry św. Wita, w której przechowywane są insygnia władzy królów czeskich, Pałacu Królewskiego i bazyliki św. Jerzego. Spacer Złotą Uliczką, która zawdzięcza swą nazwę mieszkającym tu w średniowieczu złotnikom i alchemikom poszukującym „kamienia filozoficznego”. Zwiedzanie zakończy przejście Małą Straną, dzielnicą z pięknymi i bogato zdobionymi barokowymi pałacami i kamienicami. W  godzinach wieczornych wyjazd do Polski.
Dzień 5

Przyjazd do Szczecina w godzinach południowych.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Świadczenia
- przejazd luksusowym autokarem (bar, wideo, WC)
- 2 noclegi w hotelu 2*
- 2 śniadania
- opieka pilota podczas trwania imprezy
- ubezpieczenie NNW i KL
Dodatkowo płatne
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- lokalni przewodnicy

Termin Cena za osobę Rezerwacja
od do
01-04-2010 05-04-2010 659 Rezerwuj